Remont domu bądź mieszkania to oczywiście ogromne przedsięwzięcie, które wiąże się nie tylko z koniecznością doboru farby, gładzi i innego rodzaju materiałów budowlanych, ale również z uporaniem się z porządkami. O ile tylko malowaliśmy ściany, problemu większego nie ma. Gorzej, gdy remont obejmował wymianę płytek, wyburzanie ścian czy wykonanie podwieszanego sufitu. Wówczas odpadów może być mnóstwo.

Odpady po remoncie i wywóz gruzu

Wywóz gruzu i odpadów budowlanych to bez wątpienia najtrudniejsze zadanie po zakończonym remoncie. Podkreślić należy, że gruzu nigdy nie wolno wyrzucić do ogólnodostępnego pojemnika na śmieci, jaki znaleźć można na osiedlach mieszkaniowych. Zakazane jest także wywożenie odpadów do lasu czy na łąkę. Niestety, ciągle wiele osób decyduje się na usuwanie odpadów poremontowych w taki nielegalny sposób. Jak pozbyć się odpadów, nie łamiąc przy tym prawa?

Rozwiązaniem okazują się być profesjonalne firmy zajmujące się wywozem gruzu i odpadów poremontowych, takie jak krakowska firma Max-Gruz. Oferują one wynajem kontenerów, które podstawiane są pod wskazany adres na ustalony czas. Następnie właściciel nieruchomości zapełnia kontener gruzem i innymi odpadami. Kiedy ten się zapełni, jest odbierany, a jego zawartość wywożona w dozwolone miejsce.

Kontenery oferowane przez tego rodzaju firmy są bardzo różne. Różni je pojemność, ale również obecność pokrywy. Jeśli do wywiezienia mamy odpady mogące rozmoknąć po opadach deszczu, lepiej postawić na pojemnik z pokrywą. Nie będzie to dużo większy koszt, a pozwoli uniknąć poważnych problemów w przypadku, gdy znajdujące się w kontenerze chociażby fragmenty płyt gips-kartonowych wchłoną duże ilości wody.

Profesjonalne wsparcie

Jeżeli gruzu jest w mieszkaniu tak dużo, że nie wyobrażamy sobie, abyśmy mieli wynieść go samodzielnie, możemy zdecydować się na wsparcie profesjonalnej firmy. Na ogół firmy oferujące wynajem kontenerów dają swoim klientom również możliwość skorzystania z usług porządkowym. Wówczas firma taka nie tylko podstawi kontener pod wskazany przez nas adres, ale również zatroszczy się o to, aby cały gruz z mieszkania szybko znalazł się w kontenerze. To rozwiązanie idealne dla osób, które chcą zaoszczędzić chociaż odrobinę czasu i własnych sił.

Sprzątanie części wspólnych budynku

Osoby, które mają za sobą remont mieszkania w bloku bądź kamienicy nie mogą zapomnieć, aby uporządkować części wspólne budynku. Chodzi głównie o klatkę schodową, której ze zwykłej grzeczności wobec sąsiadów nie należy pozostawić brudnej. Byłoby to po prostu niekulturalne. Kurz i ewentualne fragmenty wynoszonego gruzu należy najpierw dokładnie zamieść. Następnie klatkę trzeba umyć – najlepiej kilkukrotnie – mocno ciepłą wodą z dodatkiem środka myjącego.