Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym w łazienkach są oczywiście kafelki. Do dyspozycji osób urządzających mieszkanie jest jednak wiele innych materiałów, które można wykorzystać i dzięki którym łazienka nabierze ciekawego, niespotykanego charakteru.

Czym zastąpić typowe, tradycyjne kafelki?

Drewno

Egzotyczne gatunki drewna (np. drewno teakowe) są na tyle odporne na działanie wilgoci, że zastosować można je również w łazience. Nawet przy ogrzewaniu podłogowym. Oczywiście łazienka taka wymaga nieco większej pielęgnacji i zadbania. Efekt przytulnej łazienki wykończonej drewnianymi elementami jest jednak wart zachodu.

Betonowe murowanie

Płyty G-K z nałożoną zaprawą cementową stylizowaną na surowy beton wyglądają ciekawie w industrialnej, ascetycznej łazience. To nieco nietypowe wykończenie świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach.

Stal

Z arkuszy stalowych wykonać można zarówno ściany, jak i podłogę. Antypoślizgowe wersje arkuszy stalowych pozwalają na wykorzystanie ich jako posadzkę. Pamiętać trzeba o pozostałych dodatkach jak umywalki czy sedes, aby korespondowały kolorystycznie z resztą wystroju. Wadą tego ultranowoczesnego rozwiązania jest dość zimna podłoga pod stopami po wyjściu spod prysznica. Za to sprzątanie takiej łazienki nie nastręcza żadnych trudności.

Panele

Ściany łazienki mogą zostać wyłożone panelami. Niekoniecznie stylizowanymi na drewno. W sprzedaży dostępne są panele, które można malować na dowolne kolory, a nawet zadrukowywać.