Jednymi z najbardziej dostępnych, najprostszych w użyciu a jednocześnie ponadczasowych elementów dekoracyjnych są świece. Dostępne w setkach kształtów, kolorów a nawet wersjach zapachowych są w stanie dodać romantycznego uroku każdemu wnętrzu.

Świece jako dekoracja – kilka pomysłów

Świece znane są już od ponad 3000 lat, jak się jednak okazuje, nie straciły nic ze swojej popularności i nadal uważane są za najbardziej romantyczny element dekoracyjny. Najpiękniej świecowe dekoracje wyglądają oczywiście o zmroku lub w nocy, kiedy paląc się, dostarczają ciepłego światła i otulają otoczenie przyjemnym blaskiem.

Ale świece mogą też stanowić ciekawy element dekoracyjny w momencie kiedy się nie palą, a jedynie stanowią półkową ozdobę. Finezyjne kształty i formy samych świec czy też świeczników, w których są umieszczane, podkreślać mogą konkretny styl urządzenia mieszkania czy wnętrza.

Popularnymi świeczkami są też tea lighty, niewielkie, okrągłe płaskie świece, które same w sobie nie stanowią zbytniego wyzwania rzuconego formie, ale umieszczone w gustownym świeczniku czy też kominku zapachowym pozwalają na stworzenie przyjemnego klimatu.

Są też świece unoszące się na wodzie. Dzięki nim, zwykła wanna w ciasnym M2, może zamienić się w najpiękniejszy salon SPA i pozwolić nam na przeniesienie się na chwilę w świat luksusu. Posiadanie w domu świec ma też dodatkową, czysto użyteczną funkcje – ratuje nas od egipskich ciemności w sytuacji braku prądu w mieszkaniu.